نتایج جستجو برای عبارت :

بهترین مواد غذایی برای سحر و افطار

ماده ای که گرم میشه حرکت جنبشی مولکول‌های اون ماده بیشتر میشه
اینو از علوم اول راهنمایی یا نهایتا دوم راهنمایی یا نهایتا... یادم مونده!
دم افطار که میشه نمیدونم چرا سرعت ماشین‌ها هم مثل مولکول‌ها زیاد میشه!  انشالله که همه روزه دارن و میرن برای افطار! 
خداوندا پیوندهای کووالانسی ما رو با خودت قطع نکن! اینم یه دعای شیمیایی (چون تو شیمی بود) دم افطار! 
تزیین سفره افطار
تزیین سفره افطار و چیدمان آن به خصوص برای خانم ها و همچنین مهمون ها بسیار مهم است.
امروزه هرکسی که افطاری می خواهد بدهد برایش مهم است که سفره ای شیک و خاص و همچنین
خاطره ی خوبی برای تمام کسایی که دور سفره افطاری هستند، بسازد. ما در اینجا سعی کردیم از
شیک تیرن و جدیدترین مدل های تزیین و چیدمان سفره افطار برای شما بیاوریم.
برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید:  سفره افطاری و ماه رمضان
ادامه مطلب

ترک اعتیاد و روش های درمان آن
اگر چه عوارض ثانویه اعتیاد در بین گروهی از معتادین كه به دلیل فقر و تنگدستی امكان تامین هزینه زندگی خود را ندارند ،سبب می شود كه برای خرج اعتیاد خود دست به هر كاری بزنند ، نسبت به سر و وضع و بهداشت فردی بی تفاوت شوند و در یك كلام مشمول تمام صفاتی كه جامعه به معتادان نسبت می دهد باشند اما این عمومیت ندارند و اكثریت معتادان را شامل نمی شود.
 رش ، او را به وادی خلاف سوق می دهد. خوشبختانه مدتی است كه در قوانین تجدید نظ
انشای بسیار زیبای یکی از دوستام، حتما بخونیدش!
مستی به وقت نیمه شب
درست در تکاپو برای یافتنی اوجی دردناک برای این سری که گرمای پرواز بر فراز نوشته را بال بزند و بعد در نقطه ای که انتظارش را ندارید با ترس سقوط آشنا کند.

ادامه مطلب
همدلی مومنانهتهیه ارزاق مصرفی نیازمندان ویژه ماه مبارک رمضانپویش مردمی همدلی مومنانه
همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان با همراهی شما خیرین گرامی قدمی برای رنگین کردن سفره های افطار خانواده های کم بضاعف برداریم.
مرکز نیکوکاری مسجد حجت عج6037997950116583
یک سفره افطار را شما رنگین کنید
 در هنگام افطار با نوشیدنی هایی که گرم مزاج هستند روزه خود را باز کنید مثل عسل و خرما. خوردن ارده با شیره انگور یا (ارده با عسل یا ارده با شیره خرما یا شیره توت) که از ماده غذایی گرم هستند هضم آسانی دارند و مناسب معده های سرد می باشند. شخصی که از داروهای شیمیایی یا گیاهی استفاده می کند می تواند بین افطار و سحر داروها را تقسیم کند. بهتر است خوراکی های سبک در افطار صرف شود در عوض در سحرگاه، وعده غذایی شام ، که بیشتر "گرمی" باشد میل گردد و از نوشیدنی
عزیزانِ من! همسر موجودی نیست که تو جیب جا بشه ، حداقل تو جیب من که جا نمیشه!پس وقتی تو مهمونی های افطار مشاهده می‌فرمایید که کسی کنار بنده نیست پس هی نپرسید که: شوهرت نیست؟ 
نه خب نیست. دارید میبینید که نیست :) چه لزومی داره هی به رخ بکشید که نیست؟
مصرف مایعات مناسب درماه مبارک رمضان
افطار را با مایعات گرمی مانند، چای کم رنگ، آب جوش، فرنی، شیر، سوپ به همراه چند عدد خرما شروع کنید. - از آشامیدن آب سرد در شروع افطار خودداری نمائید. مقدار آن بیشتر از یک الی یک ونیم لیوان نباشد .- از نوشیدن نوشابه های گازدار در افطار بپرهیزید .- دو ساعت بعد از افطار باید 3-2 عدد میوه متوسط مصرف کنید .- بجای مصرف زولبیا و بامیه، از خرما استفاده کنید، به خصوص در افراد چاق.- به جای قند از خرما یا دیگر شیرینیجات ط
در خطبه های نماز عید فطر: افطاری های ساده که توصیه شده بود، بحمدالله مردم اقبال کردند. در یکجایی فراخوان افطار داده شد و میلیاردها برای افطار جمع شد/ کمک رمضانی مردم به سیل زده ها چشمگیر بود؛ من همینجا عرض بکنم، هم به همه آحاد برادران و خواهرانمان و هم بخصوص به مسئولین محترم، که مبادا مسئله سیل زده ها را به دست فراموشی بسپرید/ بخصوص در مناطقی مثل خوزستان که هوا رو به گرمی است.

مدافع مراکشی آژاکس در دیدار برابر تاتنهام یک صحنه جالب و خاص را رقم زد و در اواسط نیمه نخست افطار کرد و روزه‌اش را شکست.در دیدار پایانی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، آژاکس در ورزشگاه خانگی خود از تاتنهام پذیرایی کرده است.در این دیدار یک صحنه جالب و خاص رقم خورد. نصیر المزراوی بازیکن مسلمان و مراکش آژاکس با وجود آنکه هشدارهای زیادی به او داده شد اما اصرار داشت که روز بگیرد.
او در دقیقه ۲۱ بعد از آنکه مطمئن شد زمان روزه به پایان رسیده در زم
نکات بهداشتی برای روزه داران در ماه مبارک رمضان
بهترین شربت‌ها در ماه مبارک رمضان برای برطرف کردن عطش انسان شربت آبلیمو، شربت خاکشیر و شربت بیدمشک است بهتر است این شربت‌ها در سحر میل شوند.
زمان افطار تا سحر از عرقیات خنک مثل شاطره و کاسنی استفاده کنید تا حرارت کبد و قلبتان فروکش کند و تشنگیتان برطرف شود.
بدترین کاری که میتوانید با بدنتان انجام دهید نخوابیدن و خوردن مداوم از زمان افطار تا سحر استبهتر است شب‌های ماه مبارک رمضان زود بخوابی
همدلی مومنانهتهیه ارزاق مصرفی نیازمندان ویژه ماه مبارک رمضانپویش مردمی همدلی مومنانه
همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان با همراهی شما خیرین گرامی قدمی برای رنگین کردن سفره های افطار خانواده های کم بضاعف برداریم.
مرکز نیکوکاری مسجد حجت عج6037997950116583
یک سفره افطار را شما رنگین کنید
بهانه های خدا برای بخشش بی حساب:
۱.  روزه دار با خرمای حلال افطار کند ثواب نمازش ۴۰۰ برابر شود.
۲. در لقمه اول افطار بگوید بسم الله الرحمن الرحیم یا واسع المغفره اغفرلی تا خدا او را بیامرزد.
۳.برای آمرزش گناهان ۴۰ ساله هر شب این دعا(ی کوتاه) را بخواند : اللهم رب شهر رمضان...یا رحمن یا علام
۴. برای آمرزش ۷۰۰۰۰گناه هر شب ۲ رکعت نماز بخواند بعد از حمد ۳ توحید و دعای مختصر سبحان من هو حفیظ ... 
۵. برای داشتن ثواب کسی که در راه خدا در خونش بغلطد موقع افطار
سلام؛ توصیه‌های قبلی رو اینجا بخونین.
۴- حتی المقدور بر سفره ى خانه خود افطار کنید؛ حتی در مساجد افطار نکنید.
بگذارید برکت افطار و دعای مستجاب لحظه ی افطار به خانواده و خانه ى شما تعلق گیرد.
در ضمن، هنگام افطار دِلال کنید!
دِلال چیست؟
در اول دعای افتتاح عرض می کنیم: «مدلاً علیک»
"دِلال یعنى ناز کردن"
هنگام افطار برای خدا ناز کنید! چون براش روزه ‌گرفتید وحضرتش خوان کرم گسترده؛ لقمه ى اول را نزدیک دهان ببرید، اما نخورید! دعا کنید؛ یعنی به خدا عر
شله زرد عضو جدایی‌ناپذیر سفره‌های افطار و نذری‌های محرم است. حتما شما هم بعضی وقتها دلتون خواسته شله زرد نذری درست کنید یا برای مهمانی افطار برای ۱۰، ۱۵ نفر یا حتی تعداد بیشتری مهمان شله زرد بپزید. پس با ما همراه باشید تا به سادگی طرز تهیه شله زرد رو برای هر تعدادی که بخواید یاد بگیرید
مواد مورد نیاز پخت شله زرد برای 8 نفر
برنج نیم دانه و خرد شده 2 لیوان
شکر 4 پیمانه
آب 12 لیوان
کره گیاهی 50 گرم
زعفران 1مثقال
گلاب 1 استکان
روغن مایع 1 ق غذاخوری
خ
سفره خوش طعم افطاری برای روزه داران عزیز :

افطار جدا از اینکه لحظه مقدسی ست، لحظه ای ست که خیلی از افراد دور هم و بر سر سفره جمع خواهند شد  تا کنار یکدیگر غذایی نوش جان کنند و شکرگذار نعمت و سلامت باشند.
خیلی از ما دوست داریم که در این لحظه سفره ای درخور پذیرایی از روزه داران فراهم بیاوریم
و به نحوی لحظه افطار را جشن بگیریم.
برای زیبا و خوش طعم کردن افطاری بهترین و ساده ترین راهکار، استفاده از دسر ها می باشد .
برای اینکه در زمان بسیار کم و با حد
اینكه سلاح فروخته شده دراثرتعویض محل فروش یامدت زمانی بالاارزش بالایی میافت برای دونالدوحشت آفرین بود.
اوهمیشه ازیادآورشدن عبارت كاغذفاقدارزش واهمه نداشت.معاهدات اسلحه وغیره بیشترزیان نصیبش میكردند.
امكان داشت كشورهاسلاح هارامهندسى معكوس كنند.ازآن جهت تحمیل قوانین استفاده كنندیاازآن بعنوان جانشین طلاودلاراستفاده كنند.
فكراوسراسرسودآورى نداشت دركل بروزبودن همه سلاح هادركشورهاراخواستارنبود.
توی مسجد محلمون هر وقت مکبر بعد نماز میگه شادی روح گذشتگان و سلامتی بانی افطار امشب یه صلوات محمدی زهرا پسند بفرستید اگه شُل بود میگه محکم تر میفهمیم افطاری یه غذای گرمه
هر وقت میگه سلامتی بانی افطار امشب صلوات میفهمیم نون و پنیر
هروقت بعد نماز بدون هیچ مقدمه ای میگه صلوات یا افطاری ندارند یا در حد کیک و بیسکوبیت هستش
قبلنا ماه رمضون اصلا یه بوی خاصی داشت,اصلا یه ماه جدا از سال بود,این شوق آدم برای یه کم اب خوردن تا قبل اینکه اذان بگند,این بحث همیشگی که میشه تا اخر اذان صبح سحری خورد ولی با "ا" الله اکبر اذان مغرب هم میشه افطار کرد D:.از همه مهمتر اینکه سحری افطار همه باهم دور یه سفره جمع میشدیم.ولی الان نمیدونم من عوض شدم,بقیه عوض شدند,دیگه مثل قبل حال نمیده.سحری تنهایی میخوری,افطاری تنها میخوری,هرجا میری هیچکس روزه نیست.میگم خدا نکنه ماه رمضون تو عوض شده
در آیه 187 سوره بقره می خوانیم: «أَتِمُّوا الصِّیامَ إِلَی اللَّیلِ»؛ (روزه خود را به هنگام غروب خورشید [اول شب] تمام کنید). طبق این آیه روزه را در زمان غروب خورشید می توان افطار کرد، اما شیعیان اکثرا با تأخیر افطار می کنند! آیا دلیل خاصی دارد که شیعیان به این آیه عمل نمی کنند؟ در پاسخ به این سؤال چند نکته قابل توجه می باشد...
ادامه مطلب
یکی از انتخاب‌های خوب غذایی برای افطار و سحر سوپ است. سوپ ها انواع مختلفی دارند و سوپ حریره یکی از آنهاست.این سوپ غذایی کامل است که می‌توانید آن را هم برای افطار و هم برای سحری استفاده کنید. میزان غلظت آن را با توجه به ذائقه‌ی خودتان تنظیم نمایید. 

ادامه مطلب
چند روز قبل از ماه رمضان تو تبلیغ برنامه های صدا و سیما خواندم که قراره برنامه قبل از افطار امسال شبکه سه را بنیامین اجرا کند.با 
خواندن خبر چشمام اندازه  نعلبکی شد و گفتم یعنی همین کم مانده که قبل از افطار بنیامین برنامه اجرا کند و توی اجراش هم هی 
بگوید نیمکت،باران،گیتار،عاشق شدم و...
راستش وقتی شنیدم قراره برنامه پخش نشود کمی خوشحال شدم ،نگید عجب آدم بدجنسی هست
نمیگم مخالف این برنامه ها هستم ،ممن میگم که تو باشگاه خبرنگاران جوان،توی سازم
خواندن نماز قبل از افطار یا بعد از آن ؟ 

خواندن نماز قبل از باز کردن روزه یا بعد از آن

در ماه پر
برکت رمضان، هنگام افطار و باز کردن روزه، آن هم روزه‌ای که به امر
پروردگار می‌گیریم از زیباترین لحظات محسوب می‌شود، در این ماه هر لحظه
انسان در آغوش پر لطف و رحمت خداوند است. اما سوالی که ممکن است برایمان
پیش بیاید این است که: آیا تفاوتی دارد نمازمان را بعد از باز کردن روزه
بخوانیم یا قبل از آن؟
آیا خواندن نماز قبل و بعد از افطار
ماه رمضان دوباره شروع شد بنظرتون سحر و افطار چه بخوریم؟

سرپرست دفتر طب ایرانی
وزارت بهداشت با تاکید بر ضرورت مصرف وعده سحری در ماه رمضان، گفت: پرهیز
از مصرف غذاهای تند، سرخ ‌کرده و چرب در وعده سحر و کاهش فعالیت فیزیکی و
ورزش به‌خصوص در ساعات گرم روز، از دیگر توصیه‌هایی است که به کاهش تشنگی
در طول روزه‌ داری کمک می‌کند.
دکتر محمود خدادوست افزود: در
چند سال اخیر مهم‌ترین توصیه ما
همیشه سومین روز ماه مبارک رو دوست داشتم.
اولین سال هایی که کامل روزه میگرفتم، یعنی حدود دوازده سیزده سالم بود، توی همین روزهای مبارک، پدرم داشت می رفت کربلا.
منم خیلی خیلی دوست داشتم تجربه کنم این سفر رو. یهو رفتم یک گوشه و حرف دلم رو بهش گفتم ولی بی درنگ با مخالفتش رو برو شدم.
فردای اون روز، وقتی ظهر از مدرسه رسیدم خونه پدرم به صورت ناگهانی بهم گفت بریم و این طوری روزه سومین روز ماه مبارک رو توی مسیر کربلا افطار کردم.
و با لطف ارباب و مهربانی پ
با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، باید نگاه دقیق‌تری به نوع تغذیه و تهیه غذاها داشته باشیم.
یکی از گروه‌های غذایی که بهتر است در این ماه کمتر استفاده شود، گروه چربی‌ها و غذاهای پرچرب است. به‌طورکلی بعد از مصرف غذای چرب، برای هضم و جذب چربی‌ها، صفرا ترشح می‌شود. براساس میزان مصرف چربی، مقدار ترشح صفرا متغیر خواهد بود البته مقداری از صفرا از طریق خون جذب می‌شود و مقداری از آن به نواحی انتهایی‌تر روده می‌رسد و در آنجا به وسیله میکروب‌های موج
توصیه هایی از بزرگان اهل معرفت در مورد رعایت آداب روزه داری :
۱- حتماً دقایقی از ساعات رازآمیز روزه داری خود را به برترین عبادت اختصاص دهید و آن هم چیزی نیست جز «تفکر»! با خود و خدای خود خلوت ‌کنید.
خصوصاً به نوع رابطه حضرت حق با خودتان بیندیشد؛ امید است ابوابی از معرفت به روی تان باز شود.
۲- یکی از مهم ترین حالت های بندگی خصوصاً در رمضان المبارک، حالتی است که توصیه ى مؤکد نبی مکرم است و آن «سجده طولانی» است.
فقط خدا و اولیاء الهی می دانند هنگام
سلامی با ذوق فراوان و لبریز از سپاس از خالق یکتا
امروز سه شنبه 98/2/17 و اول ماه مبارک رمضان سالروز ولادت طاهاست.
طاهایم ، پسرم ، دلبندم تولدت مبارک.
ان شاءالله که سالیان سال با موفقیت پشت سر بگذاری.
از دیروز من و همسرم در تکاپوی برگزاری یک جشن تولد برای فرزندمان هستیم و چون مصادف شده با ماه رمضان مهمانان به صرف افطار دعوت شده اند.
پختن کیک تولد و ژله و تزئینات اتاق را دیروز انجام داده ایم . برای افطار هم خورش قیمه در نظر گرفته ایم و چون باتوجه به ک
پولیش و واکس 3 اکستریم هایبریدنت سوناکس : 

پودر اکسید آلومینیومی بسیار ریز باعث رفع نور Verkratzungen ، لایه های خشک شده و صاف شدن رنگ می شود.
براق عمیق و براق ، ترمیم و ترمیم شدید رنگ کارایی دارد.
مناسب برای بدنه
براق کننده، محافظت کننده، پولیش کاری،تشکیل لایه‌ای با دوام بر روی رنگ خودرو

شناسه محصول : 202200
السلام علیک یااباعبدالله 

توصیه هایی عجیب از مرحوم آیت الله کشمیرى:
۱- حتماً دقایقی از ساعات رازآمیز روزه داری خود را به برترین عبادت اختصاص دهید و آن هم چیزی نیست جز «تفکر»! با خود و خدای خود خلوت ‌کنید.
خصوصاً به نوع رابطه حضرت حق با خودتان بیندیشد؛ امید است ابوابی از معرفت به روی تان باز شود.
۲- یکی از مهم ترین حالت های بندگی خصوصاً در رمضان المبارک، حالتی است که توصیه ى مؤکد نبی مکرم است و آن «سجده طولانی» است.
فقط خدا و اولیاء الهی می دان
تجربه ای متفاوت از باربری شمال تهران در باربری ایفل . 
باربری ایفل باسالها تجربه در باربری ایفل مفتخر است که امروز یکی از نام آواز ترین اتوبار در اتوبار شمال تهران است . 
شما می توانید در ماه رمضان اتوبار شمال تهران بصورت متفاوت تجربه کرده و از افطار تا سحر از خدمات باربری شمال تهران باربری ایفل استفاده کرده و همچنین از بهترین تعرفه باربری شمال تهران از افطار تا سحر برخوردار شوید . 
برای اطلاعات بیشتر از نحو باربری در باربری ایفل و تعرفه بار
ساعت نه تونستم برم افطار بخورم 
همکارم ساعت یازده اومده میگه میای جای من من برم افطار؟ خشکم زد! گفت فقط یه استکان چای تونستم بخورم :| 
سر میز شام دوستمو دیدم 
با هم حرف زدیم 
میگه اگه میخوای طول بکشه و بعد بگی نه... نمیخوام داداشم ضربه بخوره 
میگم خوب چیکار کنم؟ ما هیچکدوممون نباید اشتباه کنیم دوباره 
گفتم باید این فرصتو بدی 
گفتم قرار نیست هر خواستگاری ای میشه دلبستگی و وابستگی ایجاد شه (یکی اینا رو به خودم بگه:/ ) 
گفت داداشم دقیقا همون موقع ک
سلام
دیروز بعد سحر به مامانم گفتم قبل اینکه بخوابه گوشیش و آلارم کنه و بزاره رو ساعت نه که کلاس داشتم ولی یادش رفته بود و من خوشگل تا12 خوابیدم
بعد بابام اومد گف وای بدو بیا ببین چی درومدهههه
رفتم دیدم ته حیاط خود بخود شقایق درومدههههه دیگه داشتم پر درمیاوردم از خوشیییییییی دوییدم ونس قرمزم و پوشیدم و باهاشون عکس گرفتم و ساعت دو مباحث داشتم نتمون بازی دراورد که اصلا نفهمیدم چ شد
بعد نا نداشتم حتی پاشم نماز بخونم خوابیدم یعنی در اصل بیهوش شدم
برای افطاری چی درست کنم؟
 ماه رمضان ماهی پر از خیر و برکات برای مومنان می باشد ، افطارهای این ماه حس های خوب چند ساعت روزه داری را منتقل می کند ، ما سعی کرده ایم که در ادامه این مطلب برای شما چند افطاری مفید و خوشمزه را معرفی کنیم که دغدغه افطار چی درست کنم را تا حدی رفع کرده باشیم.
نکته :بنابر توصیه پزشکان در هنگام افطار از نوشیدن آب سرد حتما خودداری نمایید و جایگزین آن از آب گرم یا شیر گرم استفاده نمایید و بهتر است که به جای پرخوری با آش رشته و
برای افطاری چی درست کنم؟
 ماه رمضان ماهی پر از خیر و برکات برای مومنان می باشد ، افطارهای این ماه حس های خوب چند ساعت روزه داری را منتقل می کند ، ما سعی کرده ایم که در ادامه این مطلب برای شما چند افطاری مفید و خوشمزه را معرفی کنیم که دغدغه افطار چی درست کنم را تا حدی رفع کرده باشیم.
نکته :بنابر توصیه پزشکان در هنگام افطار از نوشیدن آب سرد حتما خودداری نمایید و جایگزین آن از آب گرم یا شیر گرم استفاده نمایید و بهتر است که به جای پرخوری با آش رشته و
بنام خدا
سلام علیکم؛توصیه هایی کاربردی و عجیب از مرحوم آیت الله کشمیرى (١)۱- حتماً دقایقی از ساعات رازآمیز روزه داری خود را به برترین عبادت اختصاص دهید و آن هم چیزی نیست جز «تفکر»! با خود و خدای خود خلوت ‌کنید.خصوصاً به نوع رابطه حضرت حق با خودتان بیندیشد؛ امید است ابوابی از معرفت به روی تان باز شود.۲- یکی از مهم ترین حالت های بندگی خصوصاً در رمضان المبارک، حالتی است که توصیه ى مؤکد نبی مکرم است و آن «سجده طولانی» است.فقط خدا و اولیاء الهی می د
بهترین زمان ورزش در ماه رمضان

با فرا رسیدن ماه
مبارک رمضان بسیاری از کسانی که اهل ورزش کردن هستند, به دنبال یافتن
برنامه ی ورزشی منعطف در یک ماه روزه داری شان هستند دانستن اینکه بهترین
زمان ورزش در ماه رمضان چیست و مناسب ترین تغذیه در این اوقات چه باید
باشد, کمک شایانی به آنها خواهد نمود در این مقاله قصد داریم به این سوالها
پاسخ هایی علمی داده شود و مورد استفاده شما ورزشکاران و
این چند سالی که ماه رمضون افتاد توی تابستون و کار و بار منم جوری بود که توی اون مدت امکان کار نکردن با زبون روزه رو داشتم، عمده فعالیتم سریال دیدن و لش کردن بود. جوری که آخر ماه رمضون جز دو سه باری حال خوبی سر افطار، از شدت بیهودگی و اتلاف وقت بیشتر احساس عذاب وجدان و بی‌مصرفی گریبونم رو میگرفت. امسال ولی چنان صدقه سر کرونا حساب روزها از دستم در رفته بود و شدیدا درگیر کارهام بودم که حتی یادم نبود ماه رمضون نزدیکه. یکهو ناغافل دوستی تازه کانادا
رفته بود تا دم در و برگشته بود. انگار که می‌دانست یا حس کرده بود که اگر برود خرید، نمی‌تواند دست‌پر برگردد. نشست پشت در. نگاه به ساعت روی دیوار هال کرد. تا افطار چیزی نمانده بود. بلند شد تا در را باز کند. صدای زنگ بلند شد. کسی پشت در بود. در را باز کرد. همسایه چند خانه آن‌طرفشان بود. یک‌کاسه آش نذری داد دستش. در را بست. باز نشست روی زمین. نگاه به ساعت کرد. بلند شد. سفره را پهن کرد. کاسه‌ی آش را گذاشت وسط سفره. خانه داشت تاریک می‌شد. برق به تکرار هرر
به نام خدا
سلام الان در ماهی هستیم که خیلی می تواند به اعمال ما کمک کند و خوب است که مواردی را که در ادامه می گویم را انجام بدیم .( من هم ازدعا های خیرتون محروم نکنید )
1) تلاوت قران کریم در ماه مبارک رمضان : پیامبر اکرم (ص): اگر کسى در این ماه یک آیه از قرآن تلاوت کند، ثوابش مثل کسى است که در غیر ماه رمضان یک ختم قرآن کرده است.
2) اعتکاف در ماه مبارک رمضان : پیامبر اکرم (ص): اعتکاف در یک دهه از ماه مبارک رمضان برابر با ثواب دو حج و دو عمره است
3) دعا و استغ
۱. بچه دوس جون پسرررره 
۲. رفتم خونه اون یکی دوس جون باهاش افطار کردم و کلی تعریف کردیم
۳. ضد آفتاب و پیل آف L'dora خریدم [ضدآفتابش oil free ـه در نتیجه نمی ماسه رو صورت .. سبکم هس و پوست نفس میکشه زیرش ولی زیرش آبرسان باس بزنی ک راحت تر پخش بشه]
 فرنی با آرد برنج
فرنی به دلیل راحت بودن تهیه و در دسترس بودن مواد لازم یکی از بهترین و دوست داشتنی ترین غذاها در سفره افطار ایرانی ها به شمار می رود.
در ادامه قصد داریم طرز تهیه فرنی با آرد برنج را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب
شیربرنج، یکی از رایج ترین دسرهاییست که در ماه رمضان، سر سفره های افطار دیده میشه. شیربرنج رو به روش های مختلفی طبخ میکنن. شیربرنجی که میخوام طرز تهیه اش رو براتون بذارم یک شیربرنج مکزیکی است که به صورت سرد سرو میشه. اگه شیربرنج دوست دارید و یا اهل تجربه کردن دسرهای جدید هستید، این دسر خوشمزه رو درست کنید و از طعم لذیذش لذت ببرید

مواد لازم
برنج 1 پیمانه
شیر 7 پیمانه
شیر عسلی نصف قوطی
چوب دارچین 4 عدد
هویج 1 عدد
وانیل نصف قاشق چای خوری
خامه (دلخو
سر سفره‌ی افطار تنهاییم نشسته‌ام. مام‌بزرگ برایم ماقوت درست کرده، خودش می‌گوید فرنی. پریشب شیربرنج، شب قبلش آش گوجه و همه را تقسیم کرده که به پایینی‌ها و بالایی‌ها هم بدهیم. مام‌بزرگ خیلی سال است نمی‌تواند روزه بگیرد اما اصرار دارد سحری بگذارد برایم، برای افطارم چیزی درست کند. می‌گوید خدمت به روزه‌دار ثواب داره. می‌خواهد در سفره‌داری با خدا شریک بشود. و با کاسه‌آشی بقیه را هم در سفره شریک کند، بالایی‌ها را، پایینی‌ها را. سر سفره با
 تغذیه مناسب در ماه رمضان
تغذیه مناسب در ماه رمضان بسیار مهم و حائز اهمیت است. بهتر است روزه داران در ماه رمضان
تغذیه مناسبی داشته باشند. خیلی مهم است که روزه داران وعده سحر را فراموش نکنند و  حتما
هنگام سحر غذا بخورند تا در طول روز ضعف نکنند.
در ماه رمضان به خاطر روزه داری و اینکه بدن مقاومت بالایی داشته باشد باید تغذیه مناسبی
را تهیه دید.تغذیه مناسب برای سلامت جسم مفید است.
در ماه رمضان استفاده از رژیم غذایی مناسب می تواند به شما در روزه دار
دستور تهیه کوکوی سبزی
کوکوی سبزی هم از آن دسته غذاهای آسان و در عین حال پر از رمز و راز برای خوشمزه شدنش است که آن را به غذایی مناسب برای افطار و سحری تبدیل کرده است. روش پخت سنتی کوکو سبزی به صورت سرخ کردن کوکو در ماهیتابه است اما اگر کوکو سبزی را در فر درست کنید حالت رژیمی‌ پیدا می‌کند و به همین دلیل برای سرو در ماه رمضان مناسب‌تر است.

مواد لازم برای تهیه کوکوی سبزی خوشمزه
قبل از اینکه به سراغ طرز پخت این غذای ایرانی خوشمزه و پر خاصیت برویم
مامان از کار کشاورزی خیلی خسته بود. گفت میخواد بدون سحری روزه بگیره.
من عزمم رو جزم کردم فردا روزه بگیرم. اما دلم برنج و غذای سنگین نمیخواست. بنابراین دو تا لقمه نون پنیر درست کردم و خوردم. بعدشم یه چایی با مربای معرکه ای که اخیرا پختم. قرصمم خوردم و تمام.
این روزا به حدی قرص خوردم که حس میکنم شبیه قرص شدم.
هرچند امروز حالم بهتر بود.
چند روزی خونه ی خواهرم بودم بلکه باعث شه کمتر پای لپ تاپ بشینم.
دیروز افطار هم با اقای محترم رفتیم بیرون.
یه نکات غی
مسئول آموزش همگانی انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور با تشریح نکاتی در ارتباط با تغذیه در ماه رمضان، ضمن اشاره به مزایای روزه‌داری، بر عوارض ناشی از عدم صرف وعده سحری تاکید کرد.
مینا کاویانی با اشاره به تأثیر روزه بر بدن انسان، با بیان اینکه روزه برای بهداشت و سلامت جسم و روان انسان بسیار مفید است، اظهار کرد: از بزرگان نقل شده است که معده، مرکز و خانه هر دردی است و پرهیز از خوردن غذاهای نامناسب و خودداری از زیاده‌روی در خوردن، اساس ه
در همه ی کشورهایی که دین اسلام را قبول دارند ماه رمضان، ماهی پر از خیرو برکت به شمار می آید که در آن مسلمانان اعتقاد دارند ماهیست که  سرشار از عطرآگین الهیست.در کشور ترکیه هم مسلمانان زیادی وجود دارد و همچنین مساجد بزرگ و زیبا برای برگزاری مراسمات اسلامی.ماه رمضان در کشور ترکیه محترم شمرده میشود.ماه رمضان در ترکیه دارای آداب خاصی است.و مسلمانان کشور ترکیه این ماه را بسیار باشکوه برگزار میکنند و به آن احترام میگذارند.وصف بسیار زیبایی برای ا
شیربرنج، یکی از رایج ترین دسرهاییست که در ماه رمضان، سر سفره های افطار دیده میشه. شیربرنج رو به روش های مختلفی طبخ میکنن. شیربرنجی که میخوام طرز تهیه اش رو براتون بذارم یک شیربرنج مکزیکی است که به صورت سرد سرو میشه. اگه شیربرنج دوست دارید و یا اهل تجربه کردن دسرهای جدید هستید، این دسر خوشمزه رو درست کنید و از طعم لذیذش لذت ببرید

مواد لازم
برنج 1 پیمانه
شیر 7 پیمانه
شیر عسلی نصف قوطی
چوب دارچین 4 عدد
هویج 1 عدد
وانیل نصف قاشق چای خوری
خامه (دلخو
اشکم از روی گونه ام سُر خورد
جوهری شد به گوشه ی دفتر 
واژه در واژه حس دلتنگی 
می نویسد در این شب آخر 
حس خوب کنار هم بودن
بغض سنگین وقت اذان
یا علی یا عظیمِ بعد نماز
دوره های تلاوت قرآن
حس آرامش دعای سحر
با دو چشمی که خواب می خواهد
روزه دارت همیشه وقت سحر
حاجتی مستجاب می خواهد
شب قدری که با علی سر کرد
با همه احترام می خواهد 
بعلیٍ علی به حق علی
از تو حسن ختام می خواهد
می کنم تا مرور خاطره ها
قلم از پای شعر من جا ماند
بیت بیت تمام دفتر من
غزل یا مجیر
توصیه هایی به روزه داران عزیز قبل از ماه مبارک رمضان:
۱ - با یک عزم و ارادۀ جدی منزلتان را به طور کامل تمیز و مرتب کنید تا در ماه مبارک رمضان فراغت بیشتری برای عبادت پیدا کنید و به جز کارهای ضروری روزانه بار دیگری به دوش شما نباشد.
۲-تمام خریدها را قبل از ماه مبارک  انجام دهید تا لحظات گرانمایۀ این ماه را نخواهید در بازارها به هدر دهید.
۳-ماه مبارک رمضان را شروعی دوباره برای بهتر بودن قرار دهید و با مشکلات و گرفتاری ها و نزاع های داخل منزل خداحاف
مواد لازم برای تهیه اسپرینگ رول حلوا :

حلوای آردگندم :500 گرم مغزگردو : به میزان لازم خمیر یوفکا مخصوص باقلوا :به میزان لازمرول حلواطرز تهیه اسپرینگ رول حلوا در منزل :
این دسر یکی از دسرهای بسیار شیک و مجلسی است که میتوانید از آن در مراسم های مذهبی برای پذیرایی از مهمان های خود استفاده نمایید.حلوا را از قبل آماده نمایید .
مقداری روغن سرخ کردنی داخل یک قابلمه کوچک بریزید اجازه دهید روغن داغ شود. رول های حلوا باید داخل روغن شناور باشد پس بهتر ا
مواد لازم برای تهیه پودینگ وانیلی در منزل:

شکر:نصف پیمانهشیر:  دو و یک چهارم پیمانهنشاسته ذرت:1 قاشق سوپخوریآرد:2 قاشق سوپخوریتخم مرغ :1 عددکره :2 قاشق سوپخوریوانیل شکری:1.4 قاشق چایخوری، یا وانیل خالص:1.8 قاشق چایخوریپودینگ وانیلی
طرز تهیه پودینگ وانیلی در منزل :
برای درست کردن این پودینگ خوشمزه ابتدا یک عدد تخم مرغ را در ظرفی بشکنید و زرده آن را جدا کرده و در ظرف دیگری منتقل کنید ،زرده تخم مرغ را به همراه وانیل با هم زن برقی خوب هم بزنید ،
زمان
سلام دوستان
بیست روز مونده تا عید غذیر
بیاید یه قرار بذاریم
روزی ده هزارتومن بذاریم کنار تا بیست روز دیگه میشه 200هزارتومن...
باهاش میشه یه ایستگاه صلواتی کوچیک زد
جشن بگیریم .. 
هرکس اندازه توانش برای حضرت علی خرج کنه 
یادمون نره این خاندان بدهکار هیچکس نمیمونن... 
ده برابرش برمیگرده... 
اگر توانایی مالی داشتید با شکوه تر برگذار کنید... 
برنامه ریزی کنید برای غدیر برای اطعام غدیر
ثواب افطاری یک میلیون پیامبر! 

امیرالمومنین علی(ع) میفرماید:
ه
دوستی دارم که شوهرش امریکایی هست
تعریف می کرد "در آمریکا یا مردان امریکایی خیلی بدن یا خیلی خیلی خوب طوری که زنان شون را پرستش می کنند.
این دوست ما از قرار از ان مدل مردان خیلی خوب امریکایی خدا قسمتش کرده است...دوستم می گفت :، در آمریکا اگر مرد درآمد خیلی خوبی داشته باشد زن خانه دار می شود و بالای سر بچه ها می ماند... یکجورایی هم خیلی هم باعت خوشحالی زن هست این خانه داری..
حالا اینجا عکس ماجراست مرد اگر درآمد خوبی هم داشته باشد باز زن به بهانه های د
سلام
میگن دعای دیگران در حق آدم خیلی بهتر و سریعتر میگیره
چند ماهه خیلی درگیرم و کارم درست نمیشه
به شدت به دعاهای خیرتون نیازمندم. اگه براتون مقدوره زمان افطار و در شب های قدر ما رو هم از دعاهای خیرتون بی نصیب نذارید
دمتون گرم
سپاس
به مناسبت ماه مبارک رمضان دفتر مقام معظم رهبری چندین سوال و استفتاء پیرامون احکام ماه مبارک رمضان به نام «احکام مناسبتی ماه مبارک رمضان» در پایگاه معظم له درج نموده است. در اینجا به مواردی از احکام مبتلابه روزه و روزه داری اشاره می شود.
ناتوانی از گرفتن روزه در آغاز بلوغ
سؤال۱. دختری که به سن تکلیف رسیده، ولی به علت ضعف جسمانی توانایی روزه گرفتن ندارد، و بعد از ماه مبارک رمضان هم نمی‌ تواند قضای آن را به جا آورد تا این‌که ماه رمضان سال بعد ف
این موسسه دارای 30 سال تجربه در زمینه تامین و تولید مواد شیمیایی مختلف در داخل و خارج از کشور است. حلال ها ، رنگ و رزین ، مواد شیمیایی صنعتی ، کود شیمیایی ، مواد صنایع غذایی ، مواد تصفیه آب و .... نمونه هایی از محصولات این شرکت هستند. در ادامه به معرفی برخی از این مواد می پردازیم :
ادامه مطلب
 در این مطلب طرز تهیه زولبیای خانگی را به علاقمندان آشپزی و شیرینی پزی آموزش میدیم.
هر سال با شروع ماه رمضان، زولبیا و بامیه که یکی از قسمت‌های اصلی سفره افطار ما ایرانی هاست، رونق تازه‌ای به خودش میگیره. این دو شیرینی خوشمزه مناسبتی که جز لاینفک سفره‌های افطاری ماست، چطور درست میشه؟ در زیر روش تهیه زولبیای خانگی رو  برای شما یازگو می‌کنیم. امیدوارم بتونین به راحتی در منزل خودتون زولبیا و بامیه خانگی درست کنین.
مواد لازم زولبیا:
نشاسته
در آستان امامزاده سلیم دراز به دراز افتادم تا ان شاءالله نیم ساعت دیگه اذان بگن افطار کنم 
حال چشمام خوبه الحمدلله 
بالای کوه تهوع گرفته بودم! بس که عرق کردم صورتمو شستم و دو دقیقه نشستم خوب شدم 
اما الان دیگه بی حالم دوست دارم بخوابم 
دیشب تا ۶ صبح بیدار بودم و شش خوابیدم تا یک ظهر
امیر المومنین علیه السلام تیر خداوند
ابن حمزه طوسی رضوان الله علیه عالم بزرگ شیعه روایت کرده است:
١١٧ / ٦ ـ ویصدق ذلك ما رواه جابر بن عبد الله ، قال : قال رسول الله صلى الله علیه وآله : « ما اعتصى علیّ أهل مملكة قط إلاّ رمیتهم بسهم الله » قلنا : یا رسول الله ، وما سهم الله ؟ قال : « علیّ بن أبی طالب ، ما بعثته فی سریة قط إلاّ رأیت جبریل عن یمینه ، ومیكائیل عن یساره وملك الموت أمامه فی سحابة تظله ، حتّى یعطی الله لحبیبی النصر والظفر ».
رسول خدا صلى ال
اینكه سلاح فروخته شده دراثرتعویض محل فروش یامدت زمانی بالاارزش بالایی میافت برای دونالدوحشت آفرین بود.
اوهمیشه ازیادآورشدن عبارت كاغذفاقدارزش واهمه نداشت.معاهدات اسلحه وغیره بیشترزیان نصیبش میكردند.
امكان داشت كشورهاسلاح هارامهندسى معكوس كنند.ازآن جهت تحمیل قوانین استفاده كنندیاازآن بعنوان جانشین طلاودلاراستفاده كنند.
فكراوسراسرسودآورى نداشت دركل بروزبودن همه سلاح هادركشورهاراخواستارنبود.شایدبرایش دنیاجوردیگری معنی پیدامینمو
برتری حضرت امیر المومنین و حضرت زهرا سلام الله علیهما بر همه‌ی مردم (به روایت اهل تسنن)
از جمله فضائل حضرت علی بن ابی طالب سلام الله علیه و حضرت زهرا سلام الله علیها، محبوبیت ایشان نزد رسول خدا صلی الله علیه و آله می‌باشد چنانچه نسائی از علمای بزرگ اهل تسنن در خصائص چنین روایت کرده است:
۱۱۰- أخبرنی احمد بن شعیب ، قال : اخبرنی زكریا بن یحیى ، قال : اخبرنا ابراهیم بن سعد قال : حدثنا شاذان ، عن جعفر الاحمر ، عن عبد الله ابن عطاء عن ابن بریدة ، قال :
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
نمیدانم چه بدبختی است که یقه ما را گرفته است
هنگام افطار که میشود  برصحابه پیامبر مانند آل پیامبر صلوات می‌فرستیم برای خوش آمد مولوی عبدالحمید /انسانهای پست و رذلی که ابن ملجم مرادی و عمر و ابابکر و اباسفیان را جزء صحابه میدانند و احترامشان را واجب و اهل بهشت...
بی دلیل نیست که برکت از همه چیز رفته است
و آنچه یافت نمیشود معنویت است و سلامت
همه میدانیم گرانی و بی کاری و طلاق و اعتیاد هر
میگو پلو از غذاهای جنوبی کشور است که به شیوه‌های مختلف و با مواد گوناگون طبخ می‌شود.

میگو پلو از غذاهای ایرانی است که اصالتاً متعلق به استان‌های جنوبی کشور مانند بوشهر و خوزستان است. البته این غذا به دلیل طعم بسیار خوبی که دارد، در تمام شهرهای کشور طبخ می‌شود.
اگر از افرادی هستید که غذاهای دریایی دوست دارند، قطعاً از
خوشتان می‌آید. اگر هم غذاهای دریایی را به سبب بویی که دارند دوست ندارید، حتماً میگو پلو را امتحان کنید. چون میگوها با سیر،
مواد لازم برای تهیه دسر گرمکنودل :

آرد :2 فنجانتخم مرغ :یک عددنمک :نیم قاشق چای خوریکره آب شده :25 گرمشکر :2 قاشق غذاخوریمایه خشک :5 گرمشیر :2 تا 3 قاشق غذاخوریمربا :به مقدار لازمسس وانیل :به مقدار کافیدانه کوکنار :مقداریپودر قند :مقداری دسر طرز تهیه دسر گرمکنودل :
 از قبل همه مواد را از یخچال بیرون بیاورید تا به دمای اتاق برسند ،
اول شکر را با شیر و مایه در کاسه ای بریزید و با هم مخلوط کنید و روی آن را بپوشانید و برای 5 دقیقه کنار بگذارید. 
در این ف
این موسسه دارای 30 سال تجربه در زمینه تامین و تولید مواد شیمیایی مختلف در داخل و خارج از کشور است. حلال ها ، رنگ و رزین ، مواد شیمیایی صنعتی ، کود شیمیایی ، مواد صنایع غذایی ، مواد تصفیه آب و .... نمونه هایی از محصولات این شرکت هستند. در ادامه به معرفی برخی از این مواد می پردازیم :
ادامه مطلب
چند سالی میشه مریضی های مختلف دچارم اما حداقل یه روز درمیون روزه میگرفتم ولی امسال یه روزم نمیتونم روزه بگیرم
همون خدایی که روزه رو واجب کرده، برای فرد بیمار حرام کرده... 
خوش بحالتون که میتونید از لحظه به لحظه این ماه استفاده کنید... 
ماهم وقت سحر و افطار حسرت میخوریم و سیر میشیم... 
از مصرف مواد آرایشی چرب خودداری کنید. استفاده از این گونه مواد چرب، منافذ پوست را مسدود می کند و جوش های پوستی و آکنه زیادی را ایجاد می کند. از مواد آرایشی استفاده کنید که حاوی مواد معدنی سبک و پودری شکل هستند که احتمال بروز جوش و آکنه را کمتر می کند.
قبل از استفاده از مواد آرایشی، صورت خود را با آب سرد بشویید و بعد از پاک کردن آرایش نیز حتما صورت خود را شستشو دهید.
اپیلاسیون کار سیار - شماره تماس برای خانم ها: 09140848217
ایجاد مزاحمت از طرف آقایان پی
نعمان رازی گوید شنبدم امام صادق ع میفرموده هر که زنا کند ازایمان خارج شود و هرکه زنا کند از ایمان خارج شود و هرکه می بنوشد از ایمانخارج شودو هر که یکروزماه رمضان را عمدا افطار کنید دانسته وبدون عذر روزههاش  بخورد از ایمان خارج شود بعنی در حالیکه مومن مرتکب اینگناهان است ایمان ازاو سلب میشود و پس از پایان گناه برمیگردد  
خب انصافا سخته. فکر کن! مجبوری بین ادامه دادن خواب شیرین شبونه و خوردن سحری یکی رو انتخاب کنی! مغز من یه راهکار جالب پیدا کرده، در حالی که من توی عالم هپروتم و چیزی حالیم نیست، به کسی که اومده بیدارم کنه دروغ می‌گه که من نمی‌خوام فردا روزه بگیرم، ولم کنید دیگه، اه!  فرد بیدار کننده هم شونه‌ای می‌ندازه بالا و می‌گه هر طور راحتی و می‌ره. بدین منوال من تا صبح به خواب ادامه می‌دم و بدون سحری روزه می‌گیرم. از اونجایی که مغز من زده به در دیوونه با
سلام ماهِ قشنگم :)
از روز هجدهم برایت می نویسم، چقدر زود داری تمام میشوی! از همین الان مطمعنم که حسابی دلتنگت میشوم :)
کاش روزها کمی کش می آمدند، سحر ها طولانی تر می شدند، لحظه افطار ماندگار میشد، کاش میشد تو را دوباره و دوباره زندگی کرد... 
ماهِ من... ماهِ قشنگم! دلم برایت خیلی تنگ میشود. 
تاپیش از این اندکی دیرتر می رسیدم به سفره افطار و برای همین در جریان  صحبت هایشان قرار نمی گرفتم.
برای افطار که رفتم دیدم در حال غیبت هستند،روزه را افطار نکرده بلند شدم،چند دقیقه ای را به آشپزخانه رفتم و خودم را با شست و شوی دست هایم سرگرم کردم،یکبار،دوبار،سه بار،دیدم بی فایده است و صحبت هایشان تمام نمی شود و تنها آب را بی جهت اسراف کرده ام...
آمدم سر سفره ،صدایشان به قدری بلند است که نمی شود مانع شنیدن حرف هایشان شد...
کمی فکر میکنم ، ارام به گ
تأثیرات مخرب مخدر ها بر اندام های حیاتی بدن بر کسی پوشیده نیست اما علاوه بر آن مصرف موادمخدر عوارض عمومی هم دارد که این عوارض هم جسمانی هستند و هم روانی و سبب می شوند که فرد مصرف کننده مقاومت خود را در برابر ابتلا به بیماری های مختلف از دست بدهد.اعتیاد به مواد مخدر امروزه به عنوان یک بیماری در نظر گرفته می‌شود . یکی از راه‌های پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و ترک آن اطلاع‌رسانی در مورد تأثیر و عوارض مصرف آن است.مواد مخدر چیست؟مواد اعتیادآور
مواد لازم برای تهیه شیر برنج کشمش

600 میلی لیترشیر85 گرم کشمش85گرم برنجشیربرنج طرز تهیه شیر برنج کشمش :
1- شیر برنج یکی از دسرهای مدرن و خوشمزه است که میتوانید برای صبحانه و یا میان وعده آن را میل نمایید .
2- برای درست کردن این دسر بهتر است برنج را از شب قبل خوب شسته و بگذارید خیس بماند .
3- برنج خیس خورده را به همراه شیر در قابلمه ای ریخته و روی شعله گاز قرار دهید تا برنج پخته شود .
4 - زمانی که برنج شروع به جوشیدن کرد ، کشمش را اضافه کرده و بگذارید تا
پنجشنبه 26 اردیبهشت ماه وعده دیدار ما در یک #میهمانی_ویژه 
دعوتید به
صد و بیست و سومین اجرای تئاتر #جابر 
#ویژه_بانوان 
#قم
#رزرو_پیامکی_الزامی_ست. 
(به خاطر مشخص شدن تعداد میهمانان در ضیافت افطار) 
ارسال پیامک حاوی نام و تعداد افراد به شماره
09190506016 
ادامه مطلب
دیشب وقتی رسیدیم نان تازه به دست داشت از پله‌ها بالا می‌آمد. با اینکه نزدیک اذان بود و شواهد نشان می‌داد که نانوایی شلوغ بوده، با لبخند پهنی از همان پایین پله‌ها به همه‌مان سلام بلندی داد و تا چشمش به سفرۀ افطار افتاد گفت "به‌به عروس‌ها چه کردید!" (در حالیکه فقط سبزی و گوجه و خیار گذاشته بودیم و اصلاً کار سخت و پیچیده‌ای نبود). به تک‌تکمان با اسم، خوش‌آمد می‌گفت و رو به پسرک می‌گفت، "هیچ‌جا نونای مادر جونت رو نداره. هر جا رفتی، افطارها ر

دخترکی راه راه قسمت اول . 

ادما تو زندگی در برخورد با دیگران رفتار و اخلاقهای متفاوتی از خودشون نشون می دن و به نوعی با محیط اطراف و اتفاقات پیرامونشون ارتباط بر قرار می كنن در واقعه هر كس اخلاق خاص خودشو داره
مثلا بعضیا می تونن خیلی خشك و جدی باشن مثل بابای خدابیامرزم انقدر خشك و جدی كه اگه یه شب با كمربند به جون مادربد بختم نمی یوفتاد شام از گلوش پایین نمی رفت
و یا خیلی شوخ طبع و بذله گو.............. مثل اقای كیهانی دربون شركت
حرافترین
همزمان با ماه مبارک رمضان بهار قرآن قاری بین المللی، استاد سید مصطفی حسینی در محافل قرآنی آذربایجان شرقی حضور پیدا میکند.
آقای حسین عزیز علی رئیس اداره امور قرآنی اوقاف استان با اعلام این خبر گفت: با توجه به قرار گرفتن در ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن که حتی نگاه به قرآن هم از ثواب الهی برخوردار است برنامه ها و محافل ویژه قرآنی در استان تدارک دیده ایم. عزیز علی افزود :  به همین منظور از قاری بین المللی سید مصطفی حسینی در روز های ۲۹ و ۳۰ اردیبه
پرسش هایی که بیشتر زبان آموزان در مدت تدریس مطرح کرده اند و چالشی است که هر ساله با آن مواجه هستیم. آن چالش این است که بسیاری نمی دانند در ماه مبارک رمضان ساعات مطالعاتی خود را چگونه تنظیم کنند و بسیاری از برنامه های مطالعاتی نظم خود را از دست خواهند داد و من در این مطلب از وبلاگم قصد دارم شما را با نوع مطالعه و افزایش بازخورد آن در ماه مبارک رمضان به عنوان ماه برکت پروردگار مهربان آشنا کنم. بنابراین دعوت میکنم با مطالعه این متن خود را آگاه نما
یکی از بهترین دسرهای ایرانی فرنی است. فرنی در انواع مختلف پخته می شود مثلا فرنی آرد نشاسته یا "فرنی آرد برنج" که خوشمزه ترین و مقوی ترین آن ها فرنی با آرد برنج است، که به دلیل آسان بودن پخت و در دسترس بودن مواد اولیه مصرف بسیار بالایی دارد. می تواند به عنوان یک میان وعده یا صبحانه صرف شود. برخی آن را به صورت گرم و برخی به صورت سرد مصرف کنند. برای افطاری  در ماه مبارک رمضان، این نوع فرنی بسیار تهیه و مصرف می شود و طرفداران بسیاری در این ماه دا

...عَنْ إِسْحَاقَ بْنِ عَمَّارٍ عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ:
«إِفْطَارُکَ لِأَخِیکَ الْمُؤْمِنِ أَفْضَلُ مِنْ صِیَامِکَ تَطَوُّعاً.»
 الکافی، ج‏۴، ص۱۵۰

از امام صادق (علیه‌السلام) نقل شده است:
«اینکه به‌خاطر برادر مؤمنت روزه‌ات را افطار کنی (بشکنی)، بهتر از این است که روزه مستحبی بگیری.»

...عَنْ نَجْمِ بْنِ حُطَیْمٍ عَنْ أَبِی جَعْفَرٍ ع قَالَ:
«مَنْ نَوَى الصَّوْمَ ثُمَّ دَخَلَ عَلَى أَخِیهِ فَسَأَلَهُ أَنْ یُفْطِرَ عِن
معمولا در صنعت در بخش های زیادی نیاز به انتقال مواد داریم. یکی از روش های جا به جایی مواد مختلف استفاده از هواکش ها می باشد، به این صورت که برای انتقال مواد از هوا بطور مستقیم یا غیر مستقیم استفاده می شود که این هوای فشار بالا به وسیله هواکش تولید می شود.
ادامه مطلب
1) استاد عزیز چنان امتحان میان‌ترمی گرفت که هیچکس قادر به پاسخ کامل دادن به سوالات نبود. به معنای واقعی کلمه قیمه ها رو ریخته بود تو ماستا!2) یکی دیگه از اساتید هم خواست از قافله عقب نمونه، آخر کلاس یه کوئیز گرفت که بازم هم...!
3)عزیز دیگری اعلام کرد که اگه همکاری نکنیم و روزهای تعطیل دانشگاه نریم، ماه رمضان بعد از افطار کلاس تشکیل میده برامون! 
پاداش عجیب خواندن سوره قدر در زمان افطار و خوردن سحری
♦️عن أَبِی یَحْیَى الصَّنْعَانِیِّ عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ علیه السلام قَالَ:مَا مِنْ مُؤْمِنٍ صَامَ فَقَرَأَ إِنَّا أَنْزَلْنَاهُ فِی لَیْلَةِ الْقِدْرِ عِنْدَ سَحُورِهِ وَ عِنْدَ إِفْطَارِهِ إِلَّا کَانَ فِیمَا بَیْنَهُمَا کَالْمُتَشَحِّطِ بِدَمِهِ فِی سَبِیلِ اللَّهِ.
ادامه مطلب
کشف 151کیلوگرم مواد مخدر در منوجان
مامورین پلیس مبارزه با مواد مخدر و پاسگاه چاه شاهی با تعامل سربازان گمنام آقا امام زمان (عج) در یک عملیات مشترک موفق شدند در محور منوجان به هشتبندی خودرو 405 توقیف و مقدار151/500 کیلو گرم مواد مخدرتریاک کشف و دو نفر متهم دستگیر شد
#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
فیمَنْ أفْطَرَ یوْما مِنْ شَهْرِ رَمَضان مُتَعَمِّدا بِجِماعٍ مُحَرَّمٍ اَوْ طَعامٍ مُحَرَّمٍ عَلَیهِ: إنَّ عَلَیهِ ثَلاثُ کَفّاراتٍ.

ای شیعه ما کسی که روزه‌ی ماه رمضان را عمداً با چیز یا کار حرامی افطار – و باطل - نماید، (غیر از قضای روزه نیز) هر سه نوع کفّاره (60 روزه، اطعام 60 مسکین، آزادی یک بنده) بر او واجب می‌شود.

من لا یحضره الفقیه/ ج2/ ص74وسائل الشیعة/ ج10/ ص55
از این به بعد ساعت خواب و درس خوندنم عوض میشه ان شاءا... .
1- اذون مغرب رو ساعت هشت وربع میگن. تا 8ونیم نماز.
2- از8ونیم تا ساعت 9وربع افطار.
3- از ساعت 9ونیم تا 10ونیم درس.
4- از 10ونیم خواب تا 3.
5- از 3 تا یه ربع به4 سحری.
6- از یه ربع به 4 تا اذون صبح، ... .
7- تا ساعت 5ونیم نمازصبح.
8- از 5ونیم تا 6ونیم درس.
9-بعد از برگشتن از دانشگاه، تا اذون مغرب درس.
خدای من. خودت کمک کن بتونم درس بخونم و وقتمو تلف نکنم.
مواد شیمیایی امروزه به عنوان یکی از پایه های اساسی تولید بسیاری از موادی که روزانه مصرف می کنیم به حساب می آید. غذا ، پارچه ، لباس ، مواد و ... تنها نمونه های کوچکی از اقلامی هستند که در ساختار خود و یا در حین تولید آنها از مواد شیمیایی بهره گرفته شده است. 
ادامه مطلب
در عملکردهای مختلف بدن، سلول ها انرژی مصرف می کنند. عملکرد سلول ها مواد زائدی تولید می کند که باید از بدن بیرون روند. وقتی این مواد زائد به اندازه کافی از بدن دفع نشوند، در بدن جمع می شوند. بالا رفتن میزان این مواد زائد در بدن، آزوتمیا نام دارد که با آزمایش خون سنجیده می شود. وقتی مواد زائد در بدن جمع می شوند، حال بدی در بدن ایجاد می شود که اورمی یا اوره خونی نامیده می شود.

سلام من هیچ من نگاه،قشنگ یه پست نوشتم کامل حتی شاد باشین تهشم نقطه گذاشتم پاک شد:////
خداجون
دوباره میگم
دیروز هرکاری کردم خوابم نبرد و خلاصه تا هشتونیم یکم فلسفه خوندم یکم آب جوشونده رو گذاشتم خنک شه پای گلدونا ریختم و باهاش پتوس و غبار پاشی کردم و شمعدونی و(لبخنداشون رو از غنچه های نیمه باز قرمز و لوله های سبز برگهایی که رو ساقه بودن بهم نشون دادن )سرگوشی و اینستا و فیلم گرفتن از امیدها و جوونه های کاکتوس و سینگونیوم و پتوسم بودم و کلاسام و گو
نه تنها ماه رمضان،اکنون دو سالی است که من روزه دارم. از پس این روزه‌ام بی قرارم. خبری از افطاری نیست و آری بی افطارم، در پس نبودنت جان میسپارم.کاش می بودی و با بوسه بر لبانت افطار میکردم. کاش در مستی چشمانت خودم را انکار میکردم. کاش همه شب تا سحر عشق بازی با تو رو تکرار میکردم. کاش سجده بر سینه ات میگذاشتم و بر پرودگارم جلوه عشق به آفریده اش را اقرار میکردم. کاش می شدم خودم را از این کابوس بیدار میکردم!!!تو رفتی و من را با خود بردی. یک بار هم نپرسید
فروش مواد شیمیایی یکی از دغدغه های مهم صنعتگران به حساب می آید. کیفیت مواد اولیه می تواند بر روی محصول نهایی تاثیر ویزه ای داشته باشد و کیفیت این محصول را تعیین نماید. در نتیجه تهیه ی مواد اولیه ی با کیفیت از بهترین برند ها و مناسب ترین قیمت همیشه یکی از دغدغه های مهم صنعتگران به حساب می آید.
مواد اولیه ی شیمیایی در همه ی صنایع نظیر ، کشاورزی، شوینده ها، صنایع غذایی، داروسازی و... نقش مهمی دارند.
 شما می توانید برای خرید و فروش مواد شیمیایی با م
آقا نجفی قوچانی در کتاب زندگی نامه اش (سیاحت شرق) حدود 100 سال پیش میگه که تو جنگ جهانی یک قحطی به عراق اعمال میشه. اون موقع نجفی قوچانی نجف بوده. این قحطی اثر خاصی روی مردم زمان این طلبه نمی گذاره. دلیلش وجود تاجری بوده که می آید و بین مردم خرما پخش می کند. کلا از آدم های آن زمان فقط دو نفر به دلیل قحطی می میرند که یکی از اونها مرده شویی بوده که از کربلا به نجف می آید تا تعداد مرده های بیشتری شسته و درآمد بیشتری بدست بیاورد. در واقع ، به نوعی طمع می ک
معرفی مواد مهم دروس به این معنی نیست که سایر ماده ها مطالعه نشوند بلکه متن تمامی مواد سوال برانگیز و حائز اهمیت است ولی اقتضا دارد با علامتگذاری کنار این مواد به نکات آنها توجه ویژه داشته باشید ✅مواد مهم درس قانون مدنی تاماده 602:
اهم موادداخل(  )قراردارند✍مواد:6،7،10،16،(17)(20)،27،28،30،3233،35،37،40،41،(44)45،47،49،51(53)56،59،61،65،69،70،72،73،7779،90،91،93،105،132،133،140143،146،(183)184،188،(189)(190)(191)193،(194)195،(196)197(198)(199)(200)(201)(202)(203)204،206،209،212،213،215216،217،218،219،220،221،222(223)225،226،227،228،
خرید مواد اولیه قنادی
خرید مواد اولیه قنادی
خرید مواد اولیه قنادی
خرید مواد اولیه قنادی
خرید مواد اولیه قنادی
خرید مواد اولیه قنادی
خرید مواد اولیه قنادی
خرید مواد اولیه قنادی
خرید مواد اولیه قنادی
خرید مواد اولیه قنادی
خرید مواد اولیه قنادی
خرید مواد اولیه قنادی
ماه مبارک رمضان از امروز آغاز شد و همان‌طور که می‌دانید دو وعده‌ی غذایی اصلی یعنی سحری و افطاری در این روزها اهمیت خاصی دارد. مواد غذایی باید به گونه‌ای انتخاب شوند که در عین سالم بودن بیشترین فایده را برای سلامت روزه‌دار داشته باشند. یکی از مواد غذایی سفارش شده در این ماه چه در طب جدید، چه در طب سنتی و چه در احادیث، خرماست.خرما میوه‌ای است که به طور سنتی در منطقه‌ی خاورمیانه و مخصوصاً در ماه رمضان بیشتر استفاده می‌شود و پس از چند ساعت رو
طبق اعلام دفتر مقام معظم رهبری حضرت آیت الله سیدعلی خامنه ای مبلغ زکات فطره برای سال ۱۳۹۸ حداقل ۸ هزار تومان مانند سال گذشته است.
فطریه عبارت است از سه کیلو طعام غالب هر مسلمان اعم از جو، گندم و برنج و اقلامی که به عنوان طعام محسوب می شوند. بر اساس محاسبات صورت گرفته میزان زکات فطره برای یک نفر با محاسبه سه کیلو گندم، ۸۰۰۰ تومان است و پرداخت این مبلغ به عنوان فطریه کفایت می کند. اما هم وطنان می توانند با توجه به برنجی که مصرف می کنند، سه کیلو از
+++ قبل از ارائه ام سر یکی از کلاس ها، از شب قبلش شروع کردم به عرق ریختن. اینقدر استرسم زیاد بود که همه اش تمام لباس هام از عرق خیس میشد. یک ساعت قبل از ارائه که انگار سر و ته فرو کرده بودنم توی استخر! موقع ارائه هم باید همه اش به خودم یادآوری میکردم که دستات رو نبر بالا!!
قرار بود یک کتاب انگلیسی راجع به روش های جدید مدیریت سازمان رو بخونم و خلاصه اش رو ارائه بدم. همه اش فکر میکردم هیچی اش یادم نمونده. ولی وقتی سر کلاس به جاهایی میرسیدم که دوستشون د
#جمعه_های_انتظار …أیْنَ الطّالِبُ بِدَمِ المَقْتُولِ بِکَرْبَلا … در جمکران قلب من وقت خوش دیدار کو؟وقت خوش دیدار آن ماه شب ده،چار کو؟من روزه دار عشقم و من تشنه ی لعل لبشوقت اذان عاشقی،هنگامه ی افطار کو؟دیریست برده دل زمن،آن دلبر شیرین سخنآن دلستان، آن دلربا، آن دلبر و دلدار کو؟من از فراق روی او هستم …
نوشته جمعه های انتظار اولین بار در شهید محمد مهدی لطفی نیاسر. پدیدار شد.
روزه آن نیست که همسایه ی ما می گیردیا که ارباب هوس ران شما می گیردروزه آن است که مسکین سحری ناخوردهبا همان معده ی خالی ز غذا می گیرد

روزه آن نیست که این ماه به عنوان رژیممالک چاق شکم گنده ی ما می گیردروزه آن است که با پیکر بی بنیه ی خودمفلسی از سر ایمان و صفا می گیرد

روزه آن نیست که چون مرد ریاکار گرفتمی کند اخم و چنان سگ پر و پا می گیردروزه آن است که هر باربر گرسنه ایزیر بار غم و اندوه و بلا می گیرد

روزه آن نیست که آقای خبیث الوکلایا که
مشاور پرورش شترمرغ

جداول زیر میزان مصرف مواد غذایی را بر اساس ماده خشک 90٪ به عنوان پایه تغذیه و فرض جیره های تولید بالا نشان می دهد. در صورت کمبود مواد مغذی جیره ، مصرف می تواند تا 30٪ افزایش یابد
آموزش پرورش شترمرغ

نرخ وزن به کیلو
1 - 60 روز
25 مصرف مواد غذایی شترمرغ
61 - 140 روز
107مصرف مواد غذایی شترمرغ
جمع با قبل
132مصرف مواد غذایی شترمرغ
141 - 280 روز
291مصرف مواد غذایی شترمرغ
جمع با قبلی ها
423مصرف مواد غذایی شترمرغ
281 - 365 روز
192مصرف مواد غذایی شترمرغ
نور آفتاب از سمت راست وارد غار می شود، ذرات معلقش روی هوا پخش می شود. هر چه در غار است گویی حیات می گیرند. آن ها در میانه ی فراخ و گسترده غار خوابیده اند. گویی در میانه ی روز در زیر درختی به خواب رفته اند. آفتاب آرام آرام می رود و ماه از سمت چپ به غار آنان برای مهمانی می آید. آن ها بیدارند، زنده اند اما خواب آن ها به اندازه سال ها طول کشیده است. ما به آن ها نگاه می کنیم به بدن های نحیف شان. آن ها را به چپ و راست جابجا می کنیم، چون مادری که حواسش به خواب
چه مقدار خرما بخوریم؟سوال امروزه بسیاری از افراد این است که میزان لازم برای سلامت بدن خود، روزانه دریافت چه مقدار خرما می باشد؟ از این اکثریت به دنبال منابعی موثق برای آگاهی از این نکته بسیار مهم درباره میزان مصرف خرما هستند. بنابراین ما در زیر مطلبی را در این باب آورده ایم تا چراغ راهی برایی افرادی باشد که در پی دانستن این نکته مهم مصرف خرمای لازمه برای بدن هستند.

عده ای معتقدند که خرما به سبب ارزش غذایی بسیار بالایی که داراست، ضروری است

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها